do góry
Przygotujemy Cię
na wszystko

Egzamin ósmoklasisty

Najlepsze liceum w Twoim zasięgu!

Drodzy Rodzice obecnych siódmoklasistów, obserwujemy coraz większe zainteresowanie fachowym przygotowaniem do egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/19.

Wynikać to może po części z tego, że już od zeszłego roku wiele liceów trójmiejskich musiało stopniowo ograniczać rekrutację, czyli zredukować liczbę oddziałów (klas) pierwszych w stosunku do naboru z lat ubiegłych, przygotowując się na przyjęcie skumulowanego rocznika uczniów w roku 2019. Pamiętajmy, że wtedy w liceach rozpoczną jednocześnie naukę ostatni absolwenci gimnazjów i pierwsi absolwenci ośmioletnich szkół podstawowych, a niektóre szkoły mają po prostu ograniczoną pojemność. Dla Państwa dzieci oznacza to podwyższenie progu punktowego kwalifikującego do przyjęcia, a z tego wprost wynika konieczność lepszego wyniku na egzaminie ósmoklasisty.

Nasze kursy kierowane są przede wszystkim do uczniów, którzy chcą dostać się do renomowanego liceum lub technikum. Proszę jednak pamiętać, że niektóre szkoły, mające kiedyś opinię przeciętnych, stały się ostatnio oblegane na poziomie porównywalnym do liceów zajmujących czołowe miejsca w rankingach.

Celem naszych kursów jest możliwie najwyższy wynik egzaminu końcowego, jednak uczniowie i rodzice często obserwują poprawę wyników szkolnych z reguły już po kilku tygodniach nauki. To działa motywująco, buduje pewność siebie, poprawia samoocenę uczniów i wzmaga pozytywne efekty zajęć. Jest nam bardzo miło, kiedy słyszymy takie opinie  jak: "w czasie kilku zajęć z polskiego w Indeksie dowiedziałem się więcej niż w ciągu 2 lat w szkole". A podobne opinie trafiają do nas nierzadko. Niewątpliwą okolicznością sprzyjającą efektywnej nauce jest to, że na naszych kursach z reguły spotykają się uczniowie, którzy mają wspólny cel, chcą więcej i lepiej.

Kursy w Indeksie prowadzone są przez wykwalifikowanych i sprawdzonych nauczycieli. To banał, trudno to udowodnić na papierze, trzeba wypróbować albo poznać opinie uczestników. Jednak ważne jest, że mamy swobodę w dobieraniu kadry według kryterium kompetencji dydaktycznych oraz skuteczności.  Nasi nauczyciele są też doświadczonymi i czynnymi egzaminatorami, co jest szczególnie istotne w przypadku matematyki oraz języka polskiego. Często są to też autorzy zadań i arkuszy egzaminacyjnych.
Zajęcia w Indeksie nie są powieleniem szkolnych lekcji. Nie mamy obowiązku realizacji konkretnego podręcznika, nie mamy opóźnień w realizacji materiału spowodowanych np. długotrwałą chorobą nauczyciela. Skupiamy się na ćwiczeniu umiejętności egzaminacyjnych, zapewniamy duży wybór zróżnicowanych materiałów dydaktycznych, własnych lub ze sprawdzonych źródeł, w tym testów, zadań i arkuszy egzaminacyjnych. Staramy się, by nasze zajęcia były ciekawe, łączyły wiedzę i jej zastosowanie w praktyce. 
Główna edycja kursów rozpoczyna się na przełomie września i października i kończy się, rzecz jasna, tuż przed kwietniowym egzaminem. Proponujemy też kursy intensywne, które rozpoczną się w pod koniec stycznia i potrwają też do kwietnia. Chcąc kompleksowo przygotować do egzaminu, proponujemy trzy osobne kursy, trzy osobne przedmioty: matematykę, język polski, język angielski. Zazwyczaj są Państwa zainteresowani wszystkimi przedmiotami, choć można wybierać również osobno. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 9.00-14.00, po 2 godziny lekcyjne z każdego przedmiotu, co daje duży komfort nauki i logistyki udziału w kursie: zajęcia raz w tygodniu, jednego dnia z trzech przedmiotów w tym samym miejscu. 

W ramach kursu gwarantujemy:
- kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty
- kompetentnych i sprawdzonych nauczycieli - są to doświadczeni egzaminatorzy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nadzwyczajni dydaktycy, a często również autorzy podręczników i zbiorów zadań
- specjalny program kursu dostosowany do wymagań i formy egzaminu, umożliwiający szybką diagnozę i nadrobienie zaległości ucznia - zajęcia nie są powieleniem szkolnych lekcji!
- systematyczną powtórkę materiału oraz ćwiczenie umiejętności, które będą egzekwowane podczas egzaminu
- duży wybór materiałów dydaktycznych oraz testów, zadań i arkuszy egzaminacyjnych
- kontrolę postępów w nauce, sprawdziany okresowe i próbny egzamin na zakończenie kursu
- indywidualne konsultacje z nauczycielami
- ciekawe zajęcia łączące wiedzę teoretyczną i jej zastosowanie w praktyce

DODATKOWO, w ramach kursu:
Specjalna, innowacyjna metoda nauczania matematyki:
kurs w formie KOMPUTEROWEJ GRY MATEMATYCZNO-PRZYGODOWEJPrzygotuj się do egzaminu. Odkryj jasną stronę matmy! 
Zapomnij o nudzie i zaskocz swojego nauczyciela... 
Zobacz więcej

 PRZEJDŹ DO GRY 

Terminarz kursów (egzamin 2019)

  • rozpoczęcie:  29 września 2018
  • zakończenie: kwiecień 2019, tuż przed egzaminem
  • liczba godzin lekcyjnych: 50 z każdego przedmiotu (patrz tabela z cennikiem)
  • częstotliwość: 1 raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne z wybranego przedmiotu
  • liczebność grup: 10-16 osób (standardowe), 5-9 osób (kameralne)

Poglądowy plan zajęć:

- matematyka: sobota, godz. 9.00-10.30 
- język polski: sobota, godz. 10.45 -12.15
- język angielski: sobota, godz. 12.30-14.00

INFORMACJA: Nasi uczniowie z reguły wybierają pełną sekwencję zajęć sobotnich (3 kursy z rzędu), ponieważ pozwala to na kompleksowe przygotowanie do egzaminu w jednym miejscu i jednego dnia w tygodniu. 

Cennik

Przedmiot kursu  Liczba godzin Cena całego kursu
matematyka 50 590 zł
język polski 50 590 zł
język angielski 50 590 zł
PAKIET 3 BLOKÓW PRZEDMIOTOWYCH 150 1670 zł
*zniżka 100 zł
kurs w grupie kameralnej (5-9 osób) 50 890 zł

OFERTA SPECJALNA DLA NOWOCZESNYCH !!!

kurs matematyki z wykorzystaniem gry komputerowej GRATIS !


Lokalizacja zajęć do wyboru

GDAŃSK OLIWA V Liceum Ogólnokształcące, ul. Polanki 130
GDYNIA X Liceum Ogólnokształcące, u. Władysława IV 58

*W przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość zorganizowania grupy w innej dzielnicy Trójmiasta
Zapisz się
Zgłoszenie na kurs przez internet zaoszczędzi Twój czas. Możesz zadecydować o wszystkim na odległość. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub odwiedzenia nas w Sekretariacie.

Formularz

Aktualności

3
lipca
Kurs poprawkowy z matematyki
ZAŁATW TO OD RAZU! POPRAW MATURĘ JESZCZE W WAKACJE! 30 godzin lekcyjnych (2 tygodnie,...
więcej
23
lutego
EXPRESS KURS do matury (kwiecień/maj 2018)
Wykorzystaj ostatni miesiąc, aby ćwiczyć umiejętności i rozwiązywać zadania! Ostatnie szlify...
więcej
24
stycznia
Warsztaty maturalne w ferie zimowe
SUPER OKAZJA! WSZYSTKO na temat MATURY! Wykorzystaj część ferii, aby ćwiczyć umiejętności...
więcej